Spoorzoeken is een leuk, actief spel voor kinderen, wat je zowel binnen als buiten kan spelen.
Erg leuk bedacht om kinderen toch lekker naar buiten te krijgen en actief bezig te zijn.

Doel van het spel
Oh nee, de koekjestrommel is leeg!
Er zaten hele lekkere koekjes in de trommel, maar nu is de trommel, op wat kruimels na helemaal leeg…
Er moet een koekjesdief zijn, wil jij helpen de dief te vinden?
De zoektocht naar de koekjesdief
Spoorzoeken is een actief speurspel waarin de spelers een door de spelleider uitgezet parcours moeten proberen te volgen. Onderweg staan er verschillende opdrachten en uitdagingen te wachten. En wordt er door middel van pijlen een route uitgezet.
Op het eind van de route kun je op zoek naar de koekjesdief.

De route kan je zo lang of kort maken als je zelf wil.
Het spel kan ook prima buiten gespeeld worden, de kaarten zijn van stevig waterafstotend materiaal.
De opdrachten lopen uiteen van appelhappen, spijkerpoepen, bal gooien tot loop rond als een hond.
Erg leuke actieve opdrachten, elke opdracht rekening houdend met de verschillende leeftijden van de kinderen.
Er staat op de kaarten, hoe vaak een kind van een bepaalde leeftijd een opdracht moet uitvoeren.

Het is een grappig spel, met spanning, want ja waar is toch die koekjesdief?
En de kinderen zijn in beweging, in plaats van dat ze stil zitten op de bank. Plezier en beweging, win win situatie.
Wat vonden wij ervan?
De kinderen hebben dit samen met hun neefje gedaan. Leeftijden: 5,9 & 11.
Alle 3 vonden ze het leuk om te doen, de 2 grote hielden rekening met hun neefje, door de opdrachten voor te lezen en ook duidelijk te zeggen dat hij de opdrachten minder vaak hoefden uit te voeren, dit staat duidelijk op de kaartjes.
Het was mooi weer, dus de zoektocht naar de koekjesdief was heerlijk in de tuin.
Eenmaal bij de laatste kaart aangekomen ‘ Je bent er bijna, zoek nu de koekjesdief!’
Kwam de spanning, wie ging de kaart van de koekjesdief als eerste vinden, waar is die dief!!
Yes, kaart gevonden!
En waar ik de eerste keer de speurtocht had uitgezet, wilde nu de kinderen graag de tocht uitzetten.
En elke zoektocht is anders, want er zitten zoveel opdrachten bij, dus je kunt elke keer andere opdrachten kiezen.

Bij sommige opdrachten heb je wel spullen nodig, dus het is fijn om dat van te voren al voor te bereiden. Zodat je niet eerst van alles nog moet gaan zoeken.
Het lijkt me ook een heel leuk spel om te spelen op een kinderfeestje, de kinderen zijn lekker actief bezig, werken samen,moeten creatief nadenken, voelen de spanning en als ze dan de dief hebben gevonden, kunnen ze genieten van lekkere koekjes.
Het spel is te spelen vanaf 2 spelers.
Een super leuk, actief spel!
Reactie plaatsen
Reacties